Tekst alternatywny
...
...
Nie dla czadu!

OSP w Bobrownikach Wielkich włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno - informacyjną realizowaną przez PSP „Nie dla czadu”. W ramach tej inicjatywy strażacy z OSP zorganizowali w dniu 8 października br. pogadankę dla uczniów klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej z Bobrownik Wielkich.

 

Strażacy przedstawili uczniom informujące o zagrożeniach i sposobach ochrony przed tlenkiem węgla (potocznie nazywany czadem), silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym gazem, który co roku zabija kilkadziesiąt osób. Opowiadali uczniom skąd się bierze czad, dlaczego jest tak niebezpieczny, jak zapobiegać zatruciu, jakie są objawy zatrucia oraz pierwsza pomocy w takim zagrożeniu. Przedstawili sposoby bezpiecznego użytkowania pieców gazowych itp.

Podkreślili, iż główną przyczyną powstawania tego trującego związku chemicznego są niesprawne przewody kominowe, brak swobodnego odpływu spalin. Zwrócili uwagę na rolę czujki tlenku węgla, jako strażnika bezpieczeństwa, a także o ważnej roli strażaka w niesieniu ludziom pomocy w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Na zakończenie młodzież otrzymała ulotki edukacyjne.


Dodał: St.
Dodane: 09-10-2019, 13:59:59
Powrót
Copyright © 2013 OSP Bobrowniki Wielkie|Created by Mateusz Pecka
All Rights Reserved.