Tekst alternatywny
...
...
Fundacja ORLEN po raz kolejny nam pomogła!

Miło nam poinformować że po raz kolejny dostaliśmy wsparcie finansowe z Fundacji ORLEN. W dniu 1 grudnia udaliśmy się do Warszawy po odbiór symbolicznych czeków. Poniżej prezentujemy komunikat prasowy.

 

 

 

 

 

 

 

Warszawa, dn. 1 grudnia 2016 r.

 

 

INFORMACJA PRASOWA

 

 

ORLEN po raz kolejny wsparł strażaków

 

Ponad 160 zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnych z Polski otrzymało darowizny na realizacje projektów służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa społecznego. Łączna  kwota dotacji sięgnęła w tym roku 900 tys. złotych. Symboliczne czeki zostały wręczone przedstawicielom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych podczas uroczystego spotkania w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wsparcia strażakom udzielił w tym roku PKN ORLEN, a także spółki Grupy ORLEN, jak ANWIL oraz ORLEN Upstream.

Regularna współpraca PKN ORLEN z jednostkami zawodowymi i ochotniczymi straży pożarnych w całym kraju trwa już ponad 16 lat. Koncern oraz spółki uczestniczące w programie wspierają je finansowo i rzeczowo. Od 2000 roku ORLEN przekazał na ten cel już prawie 9 mln złotych.

- Jestem przekonany, że właśnie poprzez takie projekty realizujemy zasady odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczności lokalnych. Naszym celem jest z jednej strony poprawa standardu pracy strażaków, ale z drugiej także wzrost możliwości ochrony społeczności. A ponieważ bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo, konsekwentnie pomagamy jednostkom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych  - powiedział na spotkaniu Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN.

Program pomocy strażom pożarnym to projekt realizowany w ramach Strategii CSR PKN ORLEN. Zakłada ona m.in. taki sposób działania Grupy ORLEN, aby była ona postrzegana jako partnerstwo wobec społeczności lokalnej, aktywnie wpływające na pozytywne zmiany w otoczeniu.

Wśród gości specjalnych na uroczystości obecny był m.in. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej  st. bryg. Marek Jasiński oraz wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

 

 

 

 


Dodał: St.
Dodane: 06-12-2016, 18:53:54
Powrót
Copyright © 2013 OSP Bobrowniki Wielkie|Created by Mateusz Pecka
All Rights Reserved.